Pantomim Tiyatrosu

Pantomim tiyatrosu Türkiyede kendine yeni yeni yer bulmakta. Alışıldık oyunların dışında bir hikayenin beden performansıyla, söz kullanılmadan müzik ve efektlerle desteklenerek sahnelenmesidir.

Çocuk Oyunu (Müzikli Beden Tiyatrosu)
Sahne sanatları bir çocuğun kişisel gelişimi, kendini ifade edebilmesi, hayal gücünün gelişmesi ve ileride kendine güvenen bir birey olabilmesi için çok önemlidir. Pantomim Çocuk Oyunları da bunlardan bir tanesidir. Diğer tiyarolardan farklı olarak pantomim oyunları söz kullanılmadan, müzik ve efektlerle desteklenerek çocuğun kendi dünyasını keşfetmesine yardımcı olmaktadır.

Çocuklarla bire bir etkileşime geçilerek, interaktif oyunlarla da desteklenen oyunlarımız, çocukların eğlenerek gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Çocukların eğlenmesini izlerken siz de çok eğleneceksiniz. Sizce var olmayan bir topu sahneden fırlattığınızda izleyen çocuklar bu topu tutabilir mi? Evet. Bu pantomim sanatının çocuklar üzerinde ki en küçük sihirlerinden bir tanesi.

Atom ve Bıdık
Atom ve Bıdık Tatilde

Yetişkin Oyunu
Tıpkı Çocuk oyunları gibi yetişkinler için sahnelenen pantomim oyunları da kişinin kendini keşfetmesine yardımcı olmaktadır. Çeşili hikayelerin dram veya komedi şeklinde sahnelenmesiyle duygularınıza dokunulduğunu hissedeceksiniz.


Değişik hikayelerden yola çıkarak hazırlanmış olan bu oyun 5 tane skecin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Yine seyirciyide içine alarak interaktif bir şekilde hazırlanmış olan skeçler, hepimizin içinde var olan korkuları, sevinçleri, üzüntüleri, başarıları hatta başarısızlıkları, kimi zaman güldürerek kimi zaman hüzünlendirerek sahnede bir araya gelir ve kendi hikayesini oluşturur.

Bazen uzaklaşmak,  beklemek, rol değiştirmek,
Biraz gülmek, şaşırmak, utanmak,  vakit geçirmek
Ama en çokta hayal etmek için...


Bir Varmış “MİM” Varmış

 

Her Hakkı Saklıdır / MimDepo / 2014