Fiziksel Tiyatro Atölyesi Başvuru - Katılım Formu

Fiziksel Tiyatro Atölyesi

MimDepo’da Ezgi Keskin eğitmenliğinde 4 Ocak Pazartesi Fiziksel Tiyatro dersleri başlıyor.
Programa en geç 3 Ocak Cuma gününe kadar kayıt yaptırabilirsiniz.

Fiziksel Tiyatro Eğitimi:
Tarih: 4 Ocak –26 Mayıs 2016 tarihleri arasını kapsamaktadır.
Haftaiçi Programı: Pazartesi ve Perşembe 19:00 – 22:00
Hafta Sonu Programı: Cumartesi 13:00 – 18:00
Kontenjan: Sınıf kontenjanı, maksimum 14 kişidir. Önceden kayıt yaptırmanız zorunludur.
Ücret: Aylık 250,00-TL (Kayıt esnasında ödenir).

Fiziksel Tiyatro Atölyesi İçeriği:

Her şey bir maskedir ve her şey hareket eder…

Jacques Lecoq’un fiziksel tiyatro, fiziksel oyunculuk, fiziksel komedi pedagojisi temel alınarak hazırlanan program, oyuncunun bedenini bir maske gibi kullandığı ve elementler, hayvanlar, renkler, objeler, materyaller ve  “hareket halindeki her şeyi” bir maske gibi bedenine giyebildiği ve kendi fiziksel araştırmasını bu araçlar üzerinden yaparak karakteri ve hikayeyi inşaa ettiği bir üretim ve yaratım sürecidir. Oyuncu, oyuncu artık sadece bir “oyuncu” değil metnin ve sahnenin yaratımcısı olarak da karşımızdadır.

20 Haftalık Eğitim Programı Süresince;

Nötr maske

Mimodinamik

Maske

Grotesk

Bufon

Palyaço (Clown)

üzerine araştırmalar yapacak olan oyuncu,  bedenini bir maske gibi kullanmaya başlamadan önce alışkın olduğu duruş şekli ve hareket dinamiğinden arınabilmelidir. Böylece bedenine giyeceği her türlü maskeyi/karakteri temiz bir zemin üzerinden şekillendirebilecektir. Nötr maskeyle başlayan bu yolculuk, oyuncunun nötr bir bedenle uzam yaratabilme, şimdiki zamanda var olma ve oyun oynama bilgisini hareket çalışmalarıyla da destekleyerek geliştirir. Oyuncu artık elementler, renkler, hayvanlar, objeler, materyaller gibi evrende var olan her şeyi bir maske gibi bedenine giyerek farklı formlarda karakterler yaratabilmektedir. Fiziksel olanı nasıl kuracağını öğrenen oyuncu artık somut maskelerle çalışmaya başlayabilir. Larva maske, tam-yarım maske, grotesk, bufon ve clown çalışmalarıyla farklı ve özgür stiller deneyerek kendi bireysel araştırmasına devam eder. 

 

Ezgi Keskin,

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı ve İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji programlarını bitirdikten sonra İtalya’da Scuola Internazionale di Creazione Teatrale Helikos’ta fiziksel tiyatro üzerine eğitim aldı.

Clown, bouffon, grotesk ve maske üzerine çalışmalar yaptı. 11. Uluslararası Polonya Mim Festivali kapsamında Warsaw Mime Center Eğitim Programına katıldı. İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İstanbul’da çeşitli performanslar ve sokak gösterilerinde yer aldı.

Deneme Sahnesi, Kabare Dev Aynası, Sarıyer Sanat Tiyatrosu, Tiyatro Adam, Studio Oyuncuları, Oyunhane, MimDepo ve Ya Da Tiyatro’da oyuncu, yönetmen, asistan ve teknik ekip olarak çeşitli görevler aldı.  Çalışmalarına, kurucuları arasında yer aldığı Türkiye’nin ilk clown grubu Palyaço Modern’le birlikte devam ediyor."

 

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt için:

MimDepo Performans

Adres :Hüseyinağa Mh. Topçekenler Sk. Sulakçı İş Mrk. No.24    D.5 Beyoğlu / İstanbul / Turkey

Hatice ARSLANTAŞ
Tel: 0536 666 5184

 

Başvuru Formu

Not: Başvurunuz incelendikten sonra size geri dönüş yapılacaktır. Tüm Alanları Doldurun Lütfen.

Adı Soyadı :

E-Posta :

Telefon :

Yaşınız :

Bu Atölyeye Neden Katılmak İstiyorsunuz?:

Geçmiş Tüm Tiyatro Deneyimleriniz Nelerdir?:


 

 

 

 

Her Hakkı Saklıdır / MimDepo / 2014